JEDNA rzecz, którą możesz zrobić dla swojej Głowy


Heeej Skarbeczki🙂 

Tyle macie dziś jeszcze do zrobienia, prawda? A tyle już zrobiliście..ohoh. Nie ma czasu dla chwilę dla siebie. Życie zapiernicza szalenie szybko, a my, jak dzielne konie pociągowe staramy się dotrzymać mu kroku😉. 

A jeśli już pojawi się ten moment, od święta, tak czasami, że chwilka jest dla siebie to Natfliksa można włączyć, na siłownie skoczyć (bo poślad już opada, ojjj opada), albo do galerii handlowej na zakupy myknąć.  Kiedy chwilka jest krótsza, wystarczy kawka i telefonu kawałek, żeby Instagramy poobczajać🙂.

Wszystko fajnie Skarby, odpoczywamy, no jacha, że tak. Ale nie wszyscy w naszym ciele są zadowoleni. Biedna Pani Głowa!  Oj tak, pomyślcie czasami o niej, że tą naszą mózgownicę BOLĄ CIĄGŁE BODŹCE. Ciałko odpoczywa- czy to aktywnie, czy na leżaka, a mózg interpretuje, łączy i się męczy. 

Wynikiem TEGO, TEGO!! WŁAŚNIE mogą być: 

-znużenie,

-rozkojarzenie, 

-luki w pamięci,

-trudność w podejmowaniu decyzji,  

-wzmożona reakcja na stres. 

Ja, jeśli nie poświęcę chwili na MÓZGOWĄ HIGIENĘ, zaczynam mieć spore kłopoty ze spamiętaniem zadań dnia, znacząco obniża mi się też kreatywność…myślę, myślę i nic😉 ani nie wiem, gdzie położyłam tarkę, ani nie mam pomysłu jak się bez niej obejść😛 .

Wróciłam więc do starego nawyku, który kiedyś brałam za objaw leni9stwa, a tak naprawdę jest to świetna strategia, żeby pozwolić głowie zregenerować siły.

15 minut Ciszy 

15 minut nic nierobienia, 15 minut lenistwa, 15 minut bez telefonu, telewizora, wszelkich gadżetów z wyświetlaczem.  

15 minut NIEMYŚLENIA, leżenia plackiem, dryfowania swobodnie w nicości. U mnie – to 15 minut w łóżku, w ciemnym pokoju, w spokoju. 

15 minut leniuchowania- chociaż jest tyle do zrobienia. 15 minut na NIC, chociaż skrzynka mailowa już zaraz się zapcha. 

Przebywanie w ciszy obniża poziom kortyzolu (hormonu stresu) w organizmie, a powoduje uwalnianie serotoniny, endorfin, oksytocyny (a te  hormonki lubimy😛)… 

Podaruj głowie tylko tyle. 

Zrób jej jeszcze prezent- niech nic nie miga, żadne ikony, ładujące się telefony, zegarki podświetlane. 15 minut w ciszy, neutralnych kolorach i bez gonitwy myśli. 

Miiiiłego cichego

Spodobał Ci się wpis? Śledź mnie na Instagramie i Facebooku

Brak komentarzy

Napisz komentarz